NAGYKANIZSAI KÖZPONTI RÓZSA ÓVODA PIPITÉR TAGÓVODA

Köszöntünk honlapunkon

Óvodánk Nagykanizsa külterületén helyezkedik el egy családi házas városrészben.
3 helyen működünk :
- A székhely: Bajcsy Zs. E. u. 67.,
 - és a két telephelye: Nagyrác u. 26., ill. Bajcsa - Törökvári u. 96.
Két egységét 2000-ben építették, helyezték át./  Bajcsy  Zs. E.  u. 67. alá a kiskanizsai iskola  észak-keleti szárnyába ill. Kisrác u-ról Nagyrácba került az óvoda.
A férőhelyek száma 150     ( 100 +25 + 25)
Csoportszobáink tágasak,  világosak, kényelmesek. Mindhárom helyen jól felszerelt tornaszoba áll gyermekeink rendelkezésére. Hatalmas udvarunk szépen parkosított. Folyamatosan bővítjük az udvar felszereltségét mozgásfejlesztő eszközökkel; udvari játékokkal. Segítségünkre a költségvetésen kívül a szülők támogatása és 2 alapítványunk van, melyek

Kisrác utcai Óvodáért Közhasznú Alapítvány: 18960277-1-20
Nagykanizsai 3. sz Óvoda Gyermekeiért Alapítvány: 18959301-1-20

A gyermekek terhelhetősége, életritmusa, érdeklődése miatt különböző csoportokat alakítottunk ki: A Bajcsy Zs. E. úti székhelyen:

ˇ       kiscsoport (3-4 évesek),
ˇ       középsőcsoport (4-5 évesek),
ˇ       nagycsoport ( 5-6-7 évesek) és egy
ˇ       vegyes csoport (3-7).

Mindkét telephelyen
             Nagyrác utcában          vegyes életkorú csoport működik (3-7)
             Bajcsa - Törökvári u    vegyes életkorú csoport működik (3-7)

Helyi pedagógiai  program: az óvónők által igényesen és színvonalasan megfogalmazott helyi pedagógiai  program alapján  történik a gyermekek egyéni  fejlesztése. Valamennyi óvodapedagógusunk elkötelezett,  jó képzettséggel rendelkező, újra fogékony, módszertanilag rugalmas szakember.  Az óvónők munkáját lelkiismeretes, gyermekszerető dajkák segítik. Intézményünk minden dolgozója azon fáradozik, hogy az idejáró gyermekek jól érezzék magukat óvodánkban. Szeretetteljes légkört biztosítunk számukra, amelyben személyiségük kiegyensúlyozottan fejlődhet.
Óvodai nevelésünk célja a gyermekek nyugodt, élménygazdag, harmonikus fejlődésének elősegítése, a gyermeki személyiség kibontakoztatása - az életkori és egyéni sajátosságok, az eltérő fejlődési ütem, a speciális gondozást igénylő gyermekek ellátásának figyelembe vételével.
Munkánk során arra törekszünk, hogy a gyermeket  tisztelet, elfogadás, szeretet, megbecsülés vegye körül. Különös tekintettel vagyunk az egyéniség kialakítására, a hátrányok leküzdésére, a kiemelkedő képességek kezelésére.

Egyéni arculatunk :

a helyi adottságokhoz mérten ötvözni a mindennapos mozgást,
a napi verselést-mesélést, a környezet megismertetésére és megszerettetésére nevelést.
Az egészségnevelés, a gyermek testi, lelki egészségének védelme.

Napirendünket a folyamatosság és rugalmasság jellemzi. A szokásrendszer, a visszatérő ismétlődések érzelmi biztonságot teremtenek a gyermekben. A szeptember 1.-től augusztus 31.-ig terjedő időszak napirendjét a gyermek biológiai – és társas szükségleteit szem előtt tartva alakítja ki az óvodapedagógus.
Fontosnak tartjuk a család – óvoda jó együttműködését. Mivel a nevelés nem zárul le május 31-én, ezért a nyári időszak (június 1.-től augusztus 31.-ig) tartalmas, a gyermeki szabadságot tiszteletben tartó, gondosan megtervezett játék és fejlesztésre törekszünk. A fenntartó a decemberi két ünnep között és nyáron 7 hétig intézményeit zárva tarja, de elhelyezési lehetőséget biztosít a rászoruló gyermekek részére a város ügyletes óvodáiban.

Alapelveink

A játék elsődlegessége
                 Új attitűdök, normák
                 Globális nevelésfelfogás

2000 tavaszától óvodánk szervezi a nagysikerű gyermek és népi játék (regionális –határon túli) „ PINTYŐKE FESZTIVÁL” –t, mely által megőrizzük népünk hagyományait.

Szeretnénk, ha a ránk bízott gyerekek derűsen, boldogan tölthetnék mindennapjaikat az óvodáinkban – sok élménnyel, tapasztalattal,
a játékos foglakozásokon keresztül jól felkészülten kerülnének az iskolába.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 12
Tegnapi: 23
Heti: 37
Havi: 261
Össz.: 126 505

Látogatottság növelés
Oldal: Magunkról - Óvodánkról
NAGYKANIZSAI KÖZPONTI RÓZSA ÓVODA PIPITÉR TAGÓVODA - © 2008 - 2024 - pipiterovoda-nagykanizsa.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »